Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

2010 yılının en tatlı keşiflerinden biri Trendpie oldu benim için. Kendinizi şımartmak mı istiyorsunuz, kırdığınız kalbi tatlı bir sürprizle tamir etmek mi , yoksa işinizdeki başarıyı ekip arkadaşlarınızla kutlamak mı istersiniz? Trendpie hemen  en mutlu edecek sempatik kurabiyeleri ya da cupcakeleri  ile gününüzü şenlendirsin.  Koseptin yaratıcısı Efil Turan, iki yılık marka yöneticiliğinin ardından, moda PRı alanında çalışmaya devam ediyor. İşinin en keyif aldığı kısmı, kutlamalar, yeme-içme olunca da, sevdiği şeylerden yola çıkarak mutluluk veren bir ürün çıkarmak istemiş. Trendpie’ı hayata geçirmiş.

Trendpie fikri nasıl ortaya çıktı?

Tamamen kişiye özel hazırlanan tatlı lezzetlerle kırık kalpleri onarmaya, kutlamaları tatlıya bağlamaya,firmalar arası lezziz hediye alternatifi yaratan Trendpie hem benim yaratıcı yönüm hem de hobi olarak basladığım pastacılık becerimin bir sonucu olarak ortaya cıktı. 1,5 -2 aydır aktif olarak çalışıyoruz.

Ürünlerinizden bahseder misin?

Kek, cupcake ve kurabiye alternatifleri ve kategorileri var. Bir de her aya yöresel gurme lezzetlerden seçmeler  Trendpie aracılığı ile satılıyor. Kış için Afyon’un altın kaplamalı lokumu ve Safranbolu’nun el yapımı akide şekeri var.

Başlangıçta fikri hayata geçirmekte zorluk  yaşadın mı?

En zor kısmı üretim süreci oldu. Konsepti  yada hayalleri bir şekilde hamurla hayata geçirme kısmı  bazen zorlayıcı olabiliyor. Doğru üreticiyi bulma kısmı başlangıçta hem zaman kaybı hemde hayal kırıklığı yarattı. Bunu atlatınca herşey yoluna girdi.

İlk satışı yaptığında nasıl hissettin?

Çok mutlu oldum. Yerimde zıp zıp zıpladığımı hatırlıyorum.Olumlu bir yorum maili gelmiş ardından denemek için sipariş vermişlerdi. Devamlı müsterim Trendpie-addict oldu bu kış sonradan. Her pazartesi ‘happy Monday’ yemeden haftaya başlamaz.

Enteresan müşteri talepleriniz oldu mu?

Hepsi sevgi dolu taleplerdi. Sevdiklerini mutlu etmeye çalışan kişilerden geldi. Hiç tuhaf birşey gelmedi henüz.

Trendpie en çok kimi mutlu eder?

en cok sevgiliyi, tatlı ile dostlukları pekiştirenleri, anne’yi, doğumgünü çoçuklarını şımartarak mutlu eder.

Pastaları kekleri kim yapıyor?

Ustam 10 yıllık pastacı…Bana üretimi kendisi yapıyor.  Ben olacak kutlamanın konseptine uygun ürünü seçiyorum  ve süslemeyi gerceklestiriyorum. Pastaların pişirilmesi ustama aıt. Cupcakeleri ve kurabiyeleri ben pişiriyorum. Profosyonel pastaları ise ustam hazırlıyor.

Sadece online mı satış yapıyorsunuz?

Şu anda online satışımız var.

Bir yandan moda PRı da yapıyorsun.  İki işin benzerlikleri farklılıkları neler, nasıl dengeliyorsun iki işi?

Moda Pr’ı cok unique ve butik bir iş. Kişye özel ürünler meydana çıkartan, karakteristik özelliklerini kumaşa yaratan tasarımcıların PR tanıtım ve marketing kısmıyla ilgileniyoruz. Hem hedef kitlemiz hem de tasarımcı ürünleri spesifik . Tamemen müşteri memnuniyeti ve tüketim mutluluğu ile kişinin kendini özel hissetmesi üzerine kurulu bir düzen. Trendpie da aslında ‘ kişiye özel cake&cupcake tasarımı’ tamamen  kutlamanın konseptine ya da kişinin karakterine  göre hazırlanıyor. Haute Couture pastacılık aslında tam olarak bu iş.

Yeni yılda  yeni tarifler eklenecek mi? Trendpie 2011 hedefleri nedir?

2011de Trendpie sevenler için güzel iki üç cafe menüsünde yeralacak. Sevgililer günü ve anneler günü için limited ve hiçbir yerden alınamayacak hediye alternatifleri yaratacak.

Bir yılbaşı tarifi istesek?

Tatlıya bağlanan bir kutlama hali..mutlaka ışıl ışıl dev bir çam agacı ve hediye paketleri..yeşil ve kırmızı..kar..sıcak kakao ve Trendpie cupcakeleri.

Trendpie ile ilgili gelecek hayalin nedir? Ne olsun, nerede olsun Trendpie?

Trendpie, ileride sevenlerinin oturup kahvelerini yudumlarken ürünleri doyasıya yiyebilecekleri,workshopların gercekleştiği bir deneyim&lezzet paylaşım noktası halini alacak. Sevenler sosyalleşmek, hem muhabbet hem de karın ve ruh doyurmak için tercih edecekleri bir marka olsun istiyorum.

Yeni bir iş fikrini hayata geçirmek isteyenlere ne önerirsin?

Sevdikleri işi yapsınlar,başarısız olmaları imkansız.

Son olarak ne söylemek istersin?

iş , yüzde yüz karşılık verir. İnsan doğası gibi şaşırtmaz. Ne kadar çok vakit ayırır, inanırsanız size o kadar maddi manevi geri dönüş sağlar…Hayal kırıklığı yaşatmaz. Sadece kendinize ve ne istediğinize güvenin ve sonuna kadar tereddütsüz gidin.

http://trendpie.com/

Başarılar, mutlu yıllar…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s